Korytnica - opis szlaku - Spływy kajakowe Drawą, Piławą, Korytnicą

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Korytnica - opis szlaku

Opisy szlaków > Korytnica

Wstęp

     
Lewobrzeżny dopływ Drawy o długości 37 km, rozpoczyna swój bieg w okolicach Mirosławca i wpada do Drawy na biwaku "Bogdanka"

   To doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą rozpocząć sezon wcześniej niż pozwalają na to przepisy udostępniania dolnego odcinka Drawy wiodącego przez Drawieński Park Narodowy lub dla tych, którzy mają zamiar połączyć spływ ze spływem Drawą. Można bowiem tak ułożyć trasę, by Korytnicą płynąć wówczas gdy na Drawie jest tłoczno (weekend) a dopiero wtedy kiedy jest spokój popłynąć Drawą.


   To również rzeka dla tych, którzy chcąc uniknąć letniego zgiełku na Drawie, chcą zakosztować pięknych widoków i wspaniałej przyrody w ciszy i spokoju.


    Mimo, że rzeka nie jest długa, daje możliwość spędzenia na niej 3 dni na wiosłowaniu. Oczywiście, podobnie jak na Drawie, można po niej płynąć na dowolnych odcinkach.


    Rzeka nie jest trudna choć w dolnym odcinku poniżej Sówki, ostatnich 6 km przed Bogdanką gdzie wpada do Drawy, sklasyfikować można jako uciążliwe z uwagi na liczne pozwalane w koryto rzeki drzewa.

     Opisy obok pozwolą dobrze dobrać odcinek, tak by spływ dał dużo przyjemności i był udany. Logicznie Korytnicę podzielić można na 3 etapy i dlatego przedstawiamy możliwości takich spływów.

Zapraszamy do kontaktu

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego